Grily na dřevěné uhlí

Krása Grilování spočívá v jeho jednoduchosti. Milujete vůni roztopeného dřevěného uhlí, jakákoli jeho náhrada, ať, již plyn nebo elektřina, je pro Vás zkrátka a dobře nepřijatelným řešením ? Pak patrně vyberete klasický gril na dřevěné uhlí.  I při výběru grilů na dřevěné uhlí je však třeba dbát na spoustu detailů, které mohou výrazným způsobem ovlivnit celkový dojem z grilování. Na co si tedy dát při nákupu grilu pozor?
Gril weber na dřevěné uhlí Robustní, masivní a dobře povrchově upravené komponenty grilu. Správný gril na dřevěné uhlí musí mít velmi dobrou stabilitu, pokud je mobilní a má kolečka, měl by být zabezpečen tak, aby nedošlo k jeho převržení. Srdcem každého grilu je rošt - měl by být masivní, nekomplikovaně řešený pro správný rozvod tepla, víko grilu by mělo být opatřeno ventilací, snadno regulovatelnou, nekomplikovanou.
Kvalitní povrchová úprava jak vnitřních, tak venkovních částí grilu. Nespokojte se slacinými grily a nastříkanou barvou - žádejte smaltové provedení, s kvalitním žáruodolným smaltem. Vnitřní rošty by měly být schopné dobrého rozvodu tepla, vyrobeny z nerezové oceli, nebo smaltovaných hliníkových slitin. Vyhněte se jednoduchým, na první pohled levně vyrobených, drátěným roštům asijského původu.
Kotlový gril Weber Veškerá držadla a úchytu na grilu by měla být robustní, teplo nevodivá, snadno padnoucí do ruky. Odpadávají z grilu šroubky již v prodejně - co teprve na Vaší terase při opakovaném grilování ? Chcete si užít pečení a pohodu s přáteli, nebo rukavicemi držet rozpálený gril ? Bezpečnost je přeci prvořadá, jde o Vaše zdraví.
Každý gril je ntuné čas od času vyčistit - podívejte se grilu pod pokličku. Přijde Vám konstrukce a vnitřní uspořádání roštů složité, na první pohled problematické z hlediska čištění a běžné udržby ? Takový gril nekupujte, údržba grilu musí být jednoduchá, rychlá a bezproblémová.
Zaručuje výrobce dodávky náhradních dílů i po dvou třech letech ? I toto je jedno z kritérií, hledejte takový typ grilu, kde budete moci náhradní díly, doplňky a další přílušenství dokoupit kdykoli později. Hledejte renomované značky, a ne jednorázové dovozy, hledjete širkou distribuční síť, nevažte se na jednoho jediného prodejce. Hledejte dlouholetou záruku, podpořenou dlouhou historií značky.

  • Máte rádi vůnu ohně a plyn Vám při grilování přijde jako pouhá náhražka?
  • Umíte správně připravit žhavé uhlí na Vašem grilu  a nečiní Vám to problémy ?
  • Nevadí Vám čekání, než dosáhnete správné teploty žhavého uhlí při grilování?
  • Dokážete udržet správnou teplotu po celou dobu grilování ?
  • Popel při grilovaní je pro Vás normální věc, nijak Vás neobtěžuje ?
  • Kouř z rotápěného grilu nevadí Vám ani Vašim sousedům ?
  • Nebude Vás a Vaše sousedy obtěžovat kouř z doutnajícího dřevěného uhlí ?
  • Plynové nebo elektrické grily nejsou přijatelnou alternativou ?
  • Grilujete i v místech, kde není k dispozice elektřina?
  • Přenášíte často gril na různá místa?

Možná právě grily na dřevěné uhlí jsou pro Vás tím správným řešením, vyzkoušejte si je u vašeho prodejce

Grily-Krby.cz - webové stránky o zahradních grilech, krbech a grilování.

Grilování