I plynové grily je nutno držet v dobrém stavu, tak aby dlouhou a spolehlivě sloužili. Konstrukce těchto grilů je o něco složitější než mají grily na dřevěné uhlí. Oproti obyvklé údržbě u kotlových grilů na dřevěné uhlí zde nastupuje ještě péče o plynové hořáky, které v jiných grilech chybí.
Nářadí pro údržbu plynového grilu
Mějte nářadí na údržbu grilu vždy po ruce, pokud ho budste hledat, nezbyde Vám chuť na jeho čištění :) Budete potřebovat :
Vyčistěte grilovací rošt. Před nebo po grilování zvyšte teplotu uvnitř grilu na maximum, opalte zbytky jídla, po vychladnutí pak očistěte rošt mosazným kartáčem. Při manipulaci s roštem používejte grilovací rukavice. Měňte pravidelně hliníkové misky na odkapávání tuku a šťávy. Misky sami se obtížně čistí, je lépe je vyměnit, předejdete tak nelibému zápachu ze zkaženého tuku ve Vašem grilu, který by mohl ovlivnit výslednou chuť grilovaného masa.
Odstraňte skvrny od kouře a mastné skvrny na víku grilu, i bočních stolcích a hořácích. Použijte jemnou mýdlovou vodu, houbu nebo hadr, společně s čističem na smaltový povrch. Nepoužívejte ostré předměty, mohlo by dojít k poškození smaltu grilu. Pečlivě vyčistěte ventilační klapky grilu - v nich zvýšením teploty nečistoty nevypálíte, a pokud se na nich udělá silná vrstva usazeniny, klapky se ztuha ovládají, a mohou znečistit vrchní plášť víka grilu stékající mastnotou či jinou nečistotou. Vyčistěte boční panely a komoru grilu od tukových usazenin, mohou znečistit vnější plášť grilu a svým pachem ovlivnit výslednou chuť grilovaného pokrmu. Udržujte otvory na odtok tuku v čistotě, a čistěte je vždy při vychladlém grilu.
Nepoužívejte agresivní chemické čistící prostředky ( například na čištění kamen či sporáků) mohly by poškodit barvu na určitých částech grilu.
GrilyKrby.cz
GrilyKrby.cz
Tachlovice 311 678 445-6
777 585 285
První Weber World Partner v ČR