Údržba plynového grilu

I plynové grily je nutno držet v dobrém stavu, tak aby dlouhou a spolehlivě sloužili. Konstrukce těchto grilů je o něco složitější než mají grily na dřevěné uhlí.  Oproti obyvklé údržbě u kotlových grilů na dřevěné uhlí zde nastupuje ještě péče o plynové hořáky, které v jiných grilech chybí.

Nářadí pro údržbu plynového grilu
Údržba plynového grilu Mějte nářadí na údržbu grilu vždy po ruce, pokud ho budste hledat, nezbyde Vám chuť na jeho čištění :) Budete potřebovat :

  •  ocelový kartáč
  • jemnou drátěnku, možno i z ocelové vlny
  • čistič grilu, ideálně ve spreji
  • houbu nebo hadr na mytí
  • malý ostrý nožík
  • misky na odkapávající tuk

Vyčistěte grilovací rošt. Před nebo po grilování zvyšte teplotu uvnitř grilu na maximum, opalte zbytky jídla, po vychladnutí pak očistěte rošt mosazným kartáčem. Při manipulaci s roštem používejte grilovací rukavice. Měňte pravidelně hliníkové misky na odkapávání tuku a šťávy. Misky sami se obtížně čistí, je lépe je vyměnit, předejdete tak nelibému zápachu ze zkaženého tuku ve Vašem grilu, který by mohl ovlivnit výslednou chuť grilovaného masa.
Odstraňte skvrny od kouře a mastné skvrny na víku grilu, i bočních stolcích a hořácích. Použijte jemnou mýdlovou vodu, houbu nebo hadr, společně s čističem na smaltový povrch. Nepoužívejte ostré předměty, mohlo by dojít k poškození smaltu grilu. Pečlivě vyčistěte ventilační klapky grilu - v nich zvýšením teploty nečistoty nevypálíte, a pokud se na nich udělá silná vrstva usazeniny, klapky se ztuha ovládají, a mohou znečistit vrchní plášť víka grilu stékající mastnotou či jinou nečistotou. Vyčistěte boční panely a komoru grilu od tukových usazenin, mohou znečistit vnější plášť grilu a svým pachem ovlivnit výslednou chuť grilovaného pokrmu. Udržujte otvory na odtok tuku v čistotě, a čistěte je vždy při vychladlém grilu.
Nepoužívejte agresivní chemické čistící prostředky ( například na čištění kamen či sporáků) mohly by poškodit barvu na určitých částech grilu.

 

Kontakt

Grily Krby.cz

obchod@vladeko.cz

Gruily Krby.cz
Karlštejnská 97
252 17 Tachlovice
Pondělí - pátek 9-18hodin
Sobota - 9-15 hodin
Neděle - ZAVŘENO

Nákupní centrum Galerie Harfa
Dočasně uzavřeno
Českomoravská 2420/15a
190 93 Praha 9
tel. 775 585 284

Tachlovice 311 678 445-6
775 585 284

Vyhledávání

První Weber World Partner v ČR

 

Grily-Krby.cz - webové stránky o zahradních grilech, krbech a grilování.

Grilování